Dlaczego inwestować w tym ośrodku?

Nowy ośrodek apartamentów w Zell am See ma kilka zalet, które sprawiają, że zakup apartamentu tutaj jest wygodną inwestycją:

• Lokalizacja nad centrum Zell am See, w pobliżu kolejki linowej, popularnego jeziora i lodowca.
• Nowe połączenia kolejką linową Zell am See i Kaprun, planowane połączenie z obszarem Ski Circus – 408 km tras na jeden karnet.
• Doświadczony deweloper z 10-letnim doświadczeniem na rynku austriackim i wieloma udanymi projektami.
• Wysokiej jakości projekt z wyposażeniem i usługami hotelowymi, fitness, lobby / bar.
• Wysokiej jakości wyposażenie, w tym prywatna sauna w każdym apartamencie.
• Kompleksowe usługi zarządzania i wynajmu z oczekiwanymi dochodami około 3,84%. Więcej tutaj.
• Zakup nieruchomości na własność prywatną.
• Rozmaity świat doświadczeń w sezonie letnim i zimowym, część Parku Narodowego Wysokie Taury, bliskość lodowca.
• Łatwy i wygodny dojazd z Polski.

Więcej informacji na temat inwestycji w apartamenty w tym projekcie w Zell am See można znaleźć tutaj.

Dlaczego Alpy Austriackie

Rozwój cen w austriackich Alpach jest w dużej mierze wspierany przez rozwój rynku nieruchomości w Austrii. Ten od dawna jest jednym z najbardziej stabilnych w Europie. Ceny nieruchomości mieszkalnych w Austrii nadal rosły umiarkowanie, nawet pod koniec ostatniej dekady, w czasie kryzysu na rynku nieruchomości. W 2018 r. ceny nieruchomości mieszkalnych w Austrii wzrosły o 6,9%, co stanowi trzeci najwyższy wzrost rok do roku od 2000 r. W III kwartale 2019 r. Odnotowano wzrost o 5,2%. (Źródło: OeNB).

Szwajcarski bank UBS w swoim przeglądzie „UBS Alpine Property Focus 2019” informuje, że ceny „drugich nieruchomości” w austriackich Alpach wzrosły o 6% w 2018 r., podczas gdy we francuskich alpejskich kurortach średnio o około 3%, w Szwajcarii ceny były płaskie i ceny włoskich dolomitów spadły o 2%. Ogólnie rzecz biorąc, Austria, pomimo szybszych wzrostów cen, nadal korzysta z niższej bazy cenowej niż szwajcarskie i francuskie kurorty alpejskie. Ważnym elementem wzrostu cen nieruchomości w austriackich Alpach jest austriacka strategia rozbudowy i połączenia ośrodków narciarskich.

Ceny nieruchomości w nowo połączonych obszarach mają tendencję do zbliżania się do cen nieruchomości w kluczowych i centralnych gminach. Kolejnym czynnikiem jest znaczna inwestycja austriackich zarządców ośrodków narciarskich w poprawę jakości i komfortu infrastruktury narciarskiej. Wcześniej standardowe ośrodki narciarskie stały się nowoczesnymi i luksusowymi kurortami.

Ważnym czynnikiem długofalowego pozytywnego trendu rozwoju cen w Alpach Austriackich (lub ogólnie w Alpach) są ograniczone możliwości nowej budowy, które są spowodowane warunkami naturalnymi i brakiem działek budowlanych (wiele ośrodków znajduje się na granicy parków narodowych). Niektóre austriackie gminy i regiony również próbują kontrolować zakres nowych budynków. Powyższe pozwala uniknąć nadpodaży, a ponadto zapewnia wysoką płynność nieruchomości alpejskich, wspartą popytem z różnych krajów: Austrii, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajów Europy Środkowej i Wschodniej (w tym Polski) i innych.

Dlaczego Austria?

Austria przyciąga coraz większą liczbę zagranicznych turystów. W 2019 roku prawie 32 miliony zagranicznych turystów odwiedziło ten kraj alpejski, co stanowi wzrost o 4% rok do roku. W sumie spędzili 112 067 635 nocy w Austrii, o 2,5 procent więcej niż w 2018 roku. Średnia długość pobytu wyniosła 3,5 dnia. Liczba przyjazdów krajowych obywateli Austrii wzrosła o 1,9% rok do roku do ponad 14 milionów turystów (Źródło: Statistik Austria). Ośrodki narciarskie są dobrym wyborem na zakup nieruchomości, gdzie zainteresowanie miejscami noclegowymi jest gwarantowana zimą i latem.

Bardzo ważnym czynnikiem dla inwestorów w nieruchomości w austriackich Alpach są dane na temat wzrostu zainteresowania zakwaterowaniem w ujęciu rok do roku: zainteresowanie 4/5* hotelami wzrosło o 3,7% w 2019 r., zainteresowanie 3* hotelami wzrosło o 1,8% i zainteresowanie zakwaterowaniem w komercyjnie wynajętych apartamentach wzrosło o 9,8%! W 2019 r. z tyh apartamentów trafiło całkiem 2701 864 turystów, z czego 83% stanowili turyści zagraniczni. Turyści spędzali w apartamentach średnio 5 nocy, podczas gdy w hotelach było to mniej niż trzy noce. (Źródło: Statistik Austria)

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. zniknęły restrykcyjne ograniczenia dla polskich inwestorów przy zakupie nieruchomości w Austrii. Polskie osoby fizyczne i prawne mogą nabywać nieruchomości w Austrii w takim samym zakresie i na takich samych warunkach jak obywatele Austrii. Ograniczenia mogą dotyczyć tylko gruntów rolnych w niektórych landach. Te ograniczenia jednak dotyczą nie tylko cudzoziemców, ale także podmiotów austriackich.

Podsumowanie

Kupno nieruchomości w austriackich Alpach jest zasadniczo konserwatywną inwestycją z naciskiem na niskie ryzyko inwestycyjne z powodu dalszego oczekiwanego umiarkowanego wzrostu cen nieruchomości i stabilnego dochodu z wynajmu. Ze względu na strukturę oferty szczególnie nadaje się dla inwestorów, którzy szukają możliwości częściowego użytkowania własnego nieruchomości w Alpach w połączeniu z dalszym wynajmem z zapewnioną kompleksową obsługą.

W ramach tych parametrów przedstawiamy bardzo ciekawy projekt nowych apartamentów w Zell am See. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się ofert nieruchomości w Austrii.