Lokalizacja

Ten nowy kompleks apartamentów cieszy się spokojną lokalizacją, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do stacji kolejki linowej trassXpress, zapierającego dech w piersiach jeziora i zabytkowego centrum Zell am See. Region Zell am See – Kaprun jest prawdziwym wakacyjnym rajem dla sportowców i rodzin z dziećmi. Ogromną zaletą jest łatwa dostępność z Polski. Można tu wygodnie dojechać autostradą przez Niemcy lub Czechy.

ZELL AM SEE – KAPRUN

2 miasta, 1 strefa rekreacyjna. Zell am See i Kaprun oddalone są około 8 km. Podczas gdy Zell am See jest zdominowany przez zapierające dech w piersiach jezioro Zell, Kaprun wyróżnia się stromym zboczem góry Hohe Tauern z lodowcem Kitzsteinhorn, który wznosi się do 3 203 metrów nad poziomem morza i jest jedyną górą w Salzburgu powyżej trzech tysięcy metrów. Można tu jeździć na nartach od października do wczesnego lata.

Miasto Zell am See położone jest wokół malowniczego jeziora Zeller See. To piękne historyczne centrum oferuje wiele sklepów i dobrych restauracji. Wokół jeziora wznosi się romantyczna promenada, idealna do pływania i uprawiania sportów wodnych. Miasto jest otoczone górami z najbliższymi ośrodkami narciarskimi Maiskogel i Schmittenhöhe. Jezioro – góry – lodowiec. Żaden inny region nie oferuje tak wyjątkowej kombinacji! Ciesz się sezonem letnim i zimowym w 100%.

CZĘŚĆ PARKU NARODOWEGO WYSOKIE TAURY

Ten obszar należy do najstarszego parku narodowego Austrii – Hohe Tauern – zróżnicowanego regionu pełnego dziewiczej przyrody na obszarze ponad 1800 km2 z najwyższym szczytem górskim Austrii Grossglockner. Zadowoleni będą sportowcy, rodziny z dziećmi i wcześniejsze urodzeni. Niezliczone szlaki piesze i rowerowe, 18-dołkowe pola golfowe, fantastycznie przygotowane stoki na wszystkich poziomach, w tym jazda na lodowcu, snowparki, pierwszej klasy centrum wellness Tauern Spa i rodzinne centrum w Maiskogel są w zasięgu ręki. Okolica zachwyci także miłośników paralotniarstwa i alpinizmu. Bardzo popularna jest ferrata z widokiem na wspaniały alpejski zbiornik wodny w Kaprun.

WELLNESS I RELAKS

Zrelaksuj się w luksusowym spa termalnym i najwyższej klasy 4* wellness Tauern Spa Kaprun. Na powierzchni ponad 20 000 m2 znajduje się 12 basenów, 10 różnego rodzaju saun, od fińskiej po ziołową, łaźnia parowa i odkryty basen ze słoną wodą z widokiem na lodowiec i otaczające góry. Dla dzieci jest wydzielona część ze zjeżdżalniami, brodzikiem, basenem dla dzieci i innymi zajęciami. Dostępne są również masaże i zabiegi kosmetyczne. Sportowcy docenią 25-metrowy basen sportowy i doskonale wyposażone centrum fitness. Dodatkowo można skorzystać również z kilka restauracji serwujących regionalne specjały i lekkie zdrowe posiłki, które podkreślają Twoje doznania wellness.

Wypoczynek na poziomie oferuje także Zell am See Leisure Centre z zadaszonym basenem, saunami, łaźnią parową, kabiną na podczerwień i masażami.

NOWE POŁĄCZENIE KOLEJKI LINOWEJ

Kaprun – Zell am See – Ski Circus

Połączenie centrum Kaprun z lodowcem Kitzsteinhorn

Pod koniec listopada 2019 r. została uroczyście uruchomiona długo oczekiwana kolejka linowa z Kaprun przez Maiskogel na lodowiec Kitzsteinhorn. Pierwszy etap budowy od Kaprun do Maiskogel został otwarty w 2018 roku.

Połączenie Schmittenhöhe z doliną Glemmtal

Nowością jest także ukończenie pierwszej części zellamseeXpress, która umożliwia nowy dostęp do Schmittenhöhe z Viehhofen w dolinie Glemmtal. Nowością w tym sezonie jest także kolejka linowa AreitXpress, która zapewnia jeszcze większy komfort dla narciarzy.

Połączenie Zell am See / Kaprun z regionem Ski Circus

Do 2023 r. jest planowane bezpośrednie połączenie Schmittenhöhe z ośrodkiem narciarskim Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Zell am See / Kaprun powinien zatem stać się największym połączonym ze sobą ośrodkiem narciarskim w Austrii z ponad 400 km tras zjazdowych.

Te zmiany wzmacniają pozycję Zell am See / Kaprun jako jednej z TOP destynacji w Alpach. Dla turystów i inwestorów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.