Proces zakupu

Zainteresowały Cię informacje o tym ekskluzywnym ośrodku położonym nad centrum Zell am See? Rellox bezpośrednio reprezentuje dewelopera projektu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kupującemu maksimum informacji na temat ośrodka, zarządcy i świadczonych usług oraz dochodu z inwestycji dla wybranego apartamentu.

• Z przyjemnością spotkamy się osobiście i udzielimy informacji na temat ośrodka i dostępnych apartamentów.
• Prześlemy informacje e-mailem.
• Zorganizujemy odwiedzenie placu budowy w Austrii.
• W Austrii się osobiście spotkacie z przedstawicielami dewelopera i zarządcy.
• W razie zainteresowania zakupem, przygotujemy całą dokumentację i umowę, w tym tłumaczenie umów na język polski.
• Naszym celem jest zapewnienie bezpiecznego przeniesienia własności i ustawienia usług, tak żebyście mogli jak najszybciej korzystać z nieruchomości i to bez żadnych zmartwień.

Kupujący nie płaci prowizji od zakupu nieruchomości.

Informacje ogólne

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. zostały zniesione wcześniejsze restrykcyjne ograniczenia dla polskich inwestorów przy zakupie nieruchomości w Austrii. Od czasu uwolnienia warunków austriackie nieruchomości w Alpach stały się ulubionym wyborem polskich inwestorów.

Rozważając inwestycję w nieruchomości w austriackich Alpach, najpierw należy wziąć pod uwagę ramy prawne inwestycji. Polskie osoby fizyczne i prawne mogą nabywać nieruchomości w takim samym zakresie i na takich samych warunkach jak obywatele Austrii. Ograniczenia mogą dotyczyć tylko gruntów rolnych w niektórych landach i dotyczą nie tylko cudzoziemców, ale także podmiotów austriackich.

Dochodowe nieruchomości

Większość nowych projektów nieruchomości w Alpach jest w trybie komercyjnym, co ma miejsce również w kurorcie w Zell am See. Apartamenty na sprzedaż w ramach tego projektu są przeznaczone na własność prywatną, ale właściciel nieruchomości jest zobowiązany do komercyjnego wynajmu nieruchomości. Możliwe jest własne użytkowanie nieruchomości, ale dalszy wynajem musi być przeważającą formą użytkowania nieruchomości. Dla inwestorów, którzy będą korzystać z nieruchomości w Alpach tylko przez określony czas i przez resztę roku pozostanie niewykorzystana, jest to dobra opcja.

Warunek konieczności wynajmu nieruchomości nie ogranicza dalszego rozporządzania prawem własności apartamentu – można sprzedać nieruchomość w dowolnym momencie w trakcie trwania umowy najmu.

Jeżeli właściciel wynajmuje dalej nieruchomość w celu osiągnięcia długoterminowego zysku (prognozowano na 20 lat), jest to działalność gospodarcza, tj. kupujący jest uprawniony do zwrotu lub odliczenia austriackiego podatku VAT od ceny zakupu nieruchomości (w całości 20% lub jego odpowiedniej części). Dotyczy to polskich osób prawnych i fizycznych.

Warunkiem jest obowiązek kupującego zarejestrowania się do VAT i podatku dochodowym w Austrii, a także do zapłaty podatku dochodowego od wynajmu nieruchomości w Austrii (na podstawie umowy dwustronnej o unikaniu podwójnego opodatkowania). Z powyższego wynika, że w przypadku dalszego komercyjnego użytkowania i generowania zysków z nieruchomości w Austrii nabywca może zaoszczędzić znaczną część ceny zakupu. Więcej informacji na temat zwrotu z inwestycji w tym ośrodku można znaleźć TUTAJ.

Koszty operacyjne

Koszty operacyjne standardowo obejmują wszystkie opłaty stale płacone przez właściciela nieruchomości, w tym podatek od nieruchomości, ubezpieczenie nieruchomości, opłatę za zarządzanie nieruchomością, fundusz remontowy i zaliczki na energię. Koszt nie obejmuje ubezpieczenia mienia ruchomego – wybór ubezpieczenia zależy od wyboru właściciela nieruchomości. Koszty nie obejmują płatności austriackiemu doradcy podatkowemu, który zapewni właścicielowi kompletną sprawę podatkową.

Austriacki rynek nieruchomości

Austriacki rynek nieruchomości, a zwłaszcza nieruchomości w wysokiej jakości ośrodkach w Alpach, jest jedną z najbezpieczniejszych opcji inwestowania w nieruchomości. Oczywistą zaletą są niższe ceny austriackich nieruchomości górskich w porównaniu do alpejskich kurortów w Szwajcarii, Francji i częściowo także we Włoszech, a także stałe zainteresowanie kupujących z całej Europy. Więcej informacji na temat sytuacji na austriackim rynku nieruchomości można znaleźć tutaj.

Uwaga: Podane informacje ogólne stanowią ogólny przewodnik na temat zakupu nieruchomości w Austrii i nie stanowią wiążącej oferty. Każdy proces zakupu i posiadania nieruchomości jest sprawą indywidualną, dlatego w konkretnych przypadkach zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania inwestycyjnego w nieruchomości w ośrodku w Zell am See.